A farsang hossza évről-évre változik, mivel zárónapja a húsvét időpontjához kötődik. Vízkereszttől (január 6.) a húsvétot megelőző 40 napos nagyböjt kezdetéig, azaz hamvazószerdáig tart. Farsang a tavaszvárás pogánykori, igen változatos képet mutató ünnepeiből nőtt ki, gyakorlatilag a zajos mulatozás, a tréfacsinálás, bolondozás, eszem-iszom és az advent lezárulásával, a párkeresés, udvarlás időszaka. Magyarországon a farsangi szokások a középkorban honosodtak meg, és számos idegen nép hatása érvényesült bennük. A városi polgárság elsősorban a német hagyományokat vette át (erre utal az elnevezés is az olasz „carneval” helyett), míg az arisztokrácia körében az itáliai és francia szokások terjedtek inkább el. De fellelhetők pogány germán vagy éppen ókori görög, római motívumok is.
Ezt a többrétegű hagyományt őrizték a Tanyaudvarban február 8-án a Stefanidák Magyar Közössége a Nemzetért Alapítvány és a Szent Dömötör Alapítvány szervezésében.
A helyszínen Kézműves foglalkozásokkal és népi mesterség-bemutatóval várták a kilátogatókat. Emellett megcsodálhatták a résztvevők a Tanyaudvar csodálatos állatvilágát is.
Fontos, hogy hagyományainkat életben tartsuk. Ennek jegyében telt a február 8-ai program, amihez kiváló helyszínül szolgált a Kertvárosi Tanyaudvar.
Reméljük minél több hasonló programban lehet részünk még a továbbiakban a Tanyaudvarban!
A programot a Miniszterelnökség és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatta.



